strona główna
strona główna aktualności partnerzy giełda firmy branżowe dodaj obiekt logowanie kontakt
ośrodki kamery snowparki trasy biegowe wypożyczalnie szkoły narciarskie noclegi gastronomia lato
ostatnia aktualizacja: 2014-12-02
pokrywa śnieżna: Dane nieaktualne

pogoda: Słonecznie

Temperatura: 10oC

Ogólne warunki: Dane nieaktualneKraina śpiącego wulkanu położona jest w miejscowości Kluszkowce w województwie Małopolskim pomiędzy Nowym Targiem a Szczawnicą około 40 km od Zakopanego, nad przepięknym Jeziorem Czorsztyńskim.

Kraina Śpiącego Wulkanu to:
zimą - znana i lubiana Rodzinna Stacja Narciarska "Czorsztyn Ski",
zaś latem - Górski i Wodny Ośrodek Sportu, Wypoczynku i Dobrej Zabawy.

Zlokalizowana jest na stokach góry Wdżar (Wdzor - jak mówią górale), która to góra ze względu na ukształtowanie powierzchni i specyficzny mikroklimat stwarza wręcz doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Dowodem na to niech będzie fakt, że co roku ostatni narciarze zjeżdżają z naszych stoków nawet w końcu kwietnia. Nazwa firmy nie oznacza jednak iż działamy tylko zimą, warto nas odwiedzać w ciągu całego roku. Przez cały rok działają bowiem nasze dwie atrakcje: na południowym zboczu góry kolejka górska "Alpine Coaster" o długości 900 m.(UWAGA ! W sezonie zimowym kolejka jest nieczynna, jednak może być uruchomiona tylko dla większej grupy osób - min. ilość zamówionych zjazdów to 50 - prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie grupy !!), którą można pędzić 40 km/godz oraz wyciąg krzesełkowy. Po wyjechaniu wyciągiem na górę Wdżar (766 m n.p.m.) daje się zauważyć kolejna atrakcja tego miejsca: przepiękny widok rozpościerający się na całą okolicę. Możemy zobaczyć m.in. cztery parki narodowe (Pieniński, Gorczański, Tatrzański, Babiogórski), Jezioro Czorsztyńskie, Tatry oraz całą Kotlinę Nowotarską.

W okolicy znajdują się również piękne zabytkowe obiekty takie jak Zamek w Czorsztynie, Zamek w Niedzicy, zabytkowy kościółek w Dębnie, zapora wodna w Niedzicy czy Osada Turystyczna Czorsztyn w której zresztą w spokoju można odpocząć po szaleństwach w naszym ośrodku. Dodatkową atrakcją w lecie są rejsy statkami "Biała Dama" oraz "Harnaś" po Jeziorze Czorsztyńskim . Wielką popularnością cieszy się również spływ przełomem Dunajca.

Zajmujemy się także organizacją wszelkich imprez sportowych - tak zimowych jak i letnich. tradycją stały się już coroczne zawody narciarskie i wyścigi rowerów górskich.

Na stokach góry Wdżar można jeździć do późnych godzin nocnych, trasy są dobrze oświetlone.

Główne atrakcje w okolicy ośrodka:

•stoki góry Wdżar stwarzają doskonałe warunki do korzystania z parolotni, do wspinaczki i do rowerowych szaleństw
•1 km - Nasz Ośrodek Wodny "ZATOKA KLUSZKOWCE"- plaża, molo, wypożyczalnia sprzętu wodnego, dyskoteki nad wodą
•2 km - Osada Turystyczna "CZORSZTYN" - hotel, restauracja, konferencje oraz skansen
•3 km - szkoła windsurfingu
•4 km - zamek w Czorsztynie
•10 km - spływ przełomem Dunajca
•14 km - zapora w Niedzicy - możliwość zwiedzania elektrowni
•14 km - zamek w Niedzicy

..::: Galeria :::..

Aktualna ocena:

Średnia: 3.2/5 (18 głosów )

Licznik wejść: 00002581